Ekonomi

CNS Pharmaceuticals beyin kanseri çalışması için kaydı tamamladı

HOUSTON – CNS Pharmaceuticals, Inc., beyin ve merkezi sinir sistemi kanserlerine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanan bir biyofarmasötik şirketidir. (NASDAQ:CNSP), agresif bir beyin kanseri türü olan glioblastoma multiforme (GBM) için küresel bir Berubisin çalışmasına kaydın tamamlandığını duyurdu.

Çalışma Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Fransa, İspanya ve İsviçre’deki 46 klinik merkezde 247 hastayı kapsayan açık etiketli, randomize kontrollü bir çalışmaydı. Araştırma amaçlı bir CNS antrasiklin olan Berubicin’i, ilk tedavi başarısızlığından sonra nüks eden GBM’li hastalar için standart bir tedavi olan Lomustine ile karşılaştırır. Denemenin birincil amacı, FDA’nın onkoloji ilaç onaylarında dikkate aldığı önemli bir faktör olan genel sağkalımı (OS) ölçmektir.

CNS Pharmaceuticals CEO’su John Climaco, özellikle 18 Aralık 2023’te gerçekleştirilen bir ara analize dayanarak bağımsız Veri Güvenliği İzleme Kurulu’nun (DSMB) olumlu tavsiyesinin ardından, çalışmanın ilerleyişi hakkındaki iyimserliğini dile getirdi. DSMB, çalışmanın şu şekilde yapılmasını tavsiye etti: Genel sağkalım ve progresyonsuz sağkalım ve genel yanıt oranı da dahil olmak üzere ikincil önlemlere ilişkin kör olmayan bilgileri gözden geçirdikten sonra değişiklik yapmadan devam edin.

Berubisin, beyin kanserlerinin tedavisinde önemli bir zorluk olan kan-beyin bariyerini geçtiğine inanılan ilk antrasiklindir. FDA, ilaca, geliştirme ve incelemeyi hızlandırabilecek Hızlandırılmış Parça Tanımı ve onaylandıktan sonra potansiyel olarak yedi yıllık pazarlama ayrıcalığı sağlayan Yetim İlaç Tanımı verdi.

İlaç, Teksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi’nden Dr. tarafından geliştirildi. Waldemar Priebe ve Reata Pharmaceuticals, Inc. tarafından geliştirilmiştir. Tarafından yürütülen bir Faz 1 klinik denemesinde, sürekli bir tam yanıt da dahil olmak üzere umut verici bir sonuç ortaya çıkmıştır.

Bu haber CNS Pharmaceuticals, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kirkagacajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu